گوگل


امروز تصمیم داریم در ایمپورتنت سئو شما را با سند باکس گوگل یا همان google sandbox آشنا کنیم. تئوری سندباکس گوگل از طرف گوگل هیچ گاه تایید و یا تکذیب نشده است. پس می توان آنرا صرفا یک تئوری تجربی دانست.

google sandbox چیست؟

کلمه sandbox اشاره به زمین های شنی دارد که کودکان خردسال زیر ۴ سال را برای بازی در آن قرار می دهند تا در هنگام بازی از خطرات احتمالی در امان باشند. استفاده از این عبارت نیز به دلیل آن است که سندباکس گوگل تنها برای دامنه های جدید و به نوعی خردسال فعال میشود. دامنه هایی که به تازگی ثبت شده اند و سایت آنها به دنیای وب قدم نهاده است. بهتر است بدانید که هر وب سایتی فقط یک بار در هنگام تولد خود به سند باکس گوگل می رود و پس از گذشت حدودا ۶ ماه از این وضعیت خارج می شود البته روش هایی وجود دارد که شما می توانید سریعتر از google sandbox خارج شوید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

دلیل وجود سند باکس این است که برخی از کاربران حرفه ای اینترنت به دنبال کسب سود آنی هستند و می خواهند یک وب سایت راه اندازی کنند و بدون اینکه زحمت زیادی برای این وب سایت بکشند در نتایج بالای جستجو ها قرار بگیرند و از طریق ترافیکی که از این راه بدست می آید اجناس خود را بفروشند و پس از چند ماه هم وب سایت را تعطیل کنند.

برخی از کاربران هم وب سایتی راه اندازی می کنند و مطالبی در آن درج می کنند و انتظار دارند به همین سادگی ترافیک زیادی از گوگل بدست بیاورند و از این ترافیک برای مقاصد دیگر استفاده کنند.
گوگل می خواهد مانع ظهور چنین وب سایتهایی شود. در واقع گوگل با قرار دادن سایت های تازه تاسیس در سندباکس قادر خواهد بود تشخیص دهد سایت شما سایت مفیدی است یا یک اسپمر می باشد در صورتی که به این نتیجه برسد که سایت شما اسپم نیست با زمینه کاری شما بیشتر آشنا می شود و بازدید سایت شما را افزایش می دهد.

سند باکس گوگل چه کاربردی دارد؟

هدف اصلی گوگل از ایجاد سندباکس شناسایی سایت های اسپمر و جلوگیری از رشد سریع آنها در نتایج گوگل می باشد. با قرارگیری وبسایت ها در سندباکس گوگل نمی توان یک سایت جدید را به سرعت در سطر نتایج گوگل آورد و هر روز الگریتم های متفاوت گوگل را با استفاده از استراتژی های مختلف فریب داد. سند باکس وظیفه دارد با زیر نظر گرفتن رفتار وب سایتهای تازه کار تشخیص دهد که این وب سایتها می توانند در آینده برای کاربران مفید باشند یا خیر و هرگاه این بررسی ها به نتیجه رسید وب سایت ها از این گرداب خارج می شوند.

بله درست است گرداب!

زیرا در زمانی که در این الگوریتم قرار گرفته اید یک روز در صفحه ۳ گوگل هستید، یک روز در صفحه ۸ و روزی دیگر در صفحه ۱۵ و وب سایت شما تا چند ماه در نتایج گوگل بالا و پایین می شود تا بالاخره پس از گذشت ۶ ماه به یک ساحل آرام برسید. (۶ ماه تقریبی است)

به عبارت دیگر این الگوریتم تلاش می کند وب سایتهایی که قرار است فعالیت مفید و سازنده داشته باشند را شناسایی کند.
با این وجود بسیاری از سایت های تازه تاسیس همچنان شانس حضور در نتایج گوگل و جذب بازدیدکننده را دارند، پیشرفت شما در دوره سندباکس زیاد نیست ولی شاهد تغییراتی در جایگاه خود برای عباراتی خاص و افزایش تدریجی تعداد بازدیدکنندگان سایت می باشید. در صورت مشاهده جهش ناگهانی در بازدید سایت خود (معمولا در یک روز به دو برابر میرسد) میتوانید امیدوار باشید که از sandbox خارج شده اید. توجه داشته باشید که سندباکس گوگل جزو الگوریتم های تنبیهی نبوده و به معنی اسپم شناخته شدن سایت شما نمی باشد، بلکه راهی برای جلوگیری از رشد قارچ گونه اسپمرهادر فضای اینترنت است.

چگونه متوجه بشویم که در سندباکس گوگل هستیم؟

برای آنکه تشخیص دهیم جایگاه نامناسب ما در کلمات کلیدی بدلیل سندباکس بوده است یا جریمه های گوگل، باید بفهمیم که آیا در همه عبارات جایگاه مناسبی نداریم یا تنها در برخی کلمات خاص. قبل از هرچیز با استفاده از عملگر :site آدرس دامنه مورد نظر را در گوگل جستجو کنید. به این صورت که در سرچ گوگل بنویسید: site:www.seotechnic.ir و  در نتیجه سرچ صفحات سایت خود را که در گوگل ایندکس شده است را مشاهده نمایید. اگر هیچ نتیجه ای یافت نشد یعنی بطور کلی گوگل سایت شما را ایندکس نکرده است و شانسی برای جذب بازدیدکننده نخواهید داشت، اما اگر گوگل صفحات زیادی از سایت شما را ایندکس کرده و در عبارات مورد نظر خود جایگاه خوبی ندارید احتمالا در سندباکس قرار گرفته اید و فعلا باید شن بازی کنید!
بسیاری از وبمستران هستند که بعد از یک فعالیت چند ماهه و یا چند ساله با افت ناگهانی بازدید و کاهش رتبه در نتایج گوگل مواجه میشوند و فکر میکنند که دچار سندباکس شده اند. اشتباه نکنید، این اتفاق تنها برای دامنه های جدید روی میدهد و اگر شما یکبار وارد سندباکس شده و از آن خارج شده اید هیچ گاه دوباره به آن وارد نمیشوید. در این شرایط به احتمال زیاد سایت شما توسط یکی از الگوریتم های گوگل جریمه شده و باید دلیل اصلی این افت ناگهانی را جستجو کنید.

چگونه سریع تر از سندباکس گوگل خارج شویم؟

بروز رسانی صفحات خالی وب سایت با محتوای مفید یکی از مشکلاتی است که معمولا تا یک ماه پس از طراحی وب سایت ها باید برای حل آن مرتبا با مدیران وب سایتهای تازه تاسیس مکاتبه ایمیلی/تلفنی/پیامکی کنیم. دلیل این کار تقریبا مشخص می باشد. گوگل به دنبال نمایش صفحات مفید به کاربران خود می باشد و طبیعتا یک وب سایت خالی از اطلاعات نمی تواند نیاز کاربران گوگل را برطرف کند و این جستجوگر اینترنتی نیز از نمایش چنین وب سایتهایی به کاربران خود صرف نظر می کند.

اما اگر مدیران وب سایتها صفحاتی مانند درباره ما، تماس با ما، تاریخچه شرکت، اسلاید شو، دسته بندی ها و… را به خوبی ایجاد کردند مشکل حل می شود؟
پاسخ شما خیر است پر کردن اطلاعات متداول در سایت خوب است اما کافی نیست این را هیچ گاه فراموش نکنید در مباحث مرتبط با سئو و پیدا کردن جایگاه عالی در موتورهای جستجو محتوا پادشاهی می کند، پس تولید محتوای تازه را هیچگاه فراموش نکنید. برخی از روش هایی که می توانند به وب سایت شما در سریعتر خارج شدن از گوگل سند باکس کمک کنند به شرح زیر می باشد:
بروز رسانی مرتب وب سایت (هر هفته حداقل ۲ صفحه با محتوای مفید به وب سایت اضافه کنید)

  1. گرفتن بک لینک از وب سایتهای رنک دار (در این کار زیاده روی نکنید)
  2. تبلیغات در وب سایتهای پربازدید (بدون توجه به موقعیت وب سایت در نتایج جستجو)
  3.  فعالیت در شبکه های اجتماعی و جذب بازدید برای سایت
  4.  رعایت استاندارد های سئو سایت.

اگر به ساحل امنی رسیدید پیشنهاد می کنم این فعالیتها را به یکباره متوقف نکنید و حداقل با یک شیب ملایم این فعالیتها را کم کنید.

  • طاها پژوهش
  • يكشنبه ۱۰ بهمن ، ۰۹:۰۹ ق.ظ
  • آموزش سئو
  • بازدید : ۸۸۵

تعداد نظرات این پست ۴۸ است ...

۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۲:۵۷
سلام مطلبتون عالی بود بله برای رسیدن به یک جایگاه مناسب در گوگل باید بسیار صبور بود و نکات زیادی رو در نظر گرفت البته یه راه مناسب همکاری با افرادیه که در زمینه سئو تجربه زیادی دارند .
درود
درسته راه صد ساله رو نمیشه یک شبه طی کرد
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۲:۵۸

فونت و رنگ سایتتون رو عوض کنید!

در چه مرورگری مشکل دارید.؟
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۰۰
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سلام اسم دامنه من اینه ************************
دقیقا من هم این مشکل را دارم ولی هنوز دارم سایتمو منظم اپدیت میکنم ولی متاسفانه هم رتبه را از دست دادم هم از کل نتایج گوگل حذف شدم الان ۲ هفته است سایتم که بعد از ۱ ماه به رتبه های صفحه ۲ رسید یک دفعه از دست دادم فقط ۲ تا از صفحه های من روی صفحه ۲ هستند میشه گفت سایت من هم در همین سند باکس افتاده
درود
فعالیت خود را ادامه دهید و دلسرد نشوید ، پس از مدت کوتاهی مشکل سایت شما برطرف خواهد شد
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۰۱
سلام
من ی سالی وبلاگمو راه اندازی کردم تقریبا ۴۰ روز هست ی دایمن ir خریدم و به وبلاگم متصل کردم و شروع کردم به سوو ..که رتبه دایمن ir از وبلاگم بیشتر شد و رنک کشوری هم پیدا کرد اما چند روزیه که وقتی رتبه السکا میگیرم واسه دایمن ir دیگه رنک کشوری رو نشون نمیده مشکل از کجاس؟؟؟
درود
بازدید کننده هاتون رو تشخیص نمیده چون با ای پی کشورهای متفاوت بازدید دارید
نگران این موضوع نباشید ، الکسا جهانی کفایت میکنه
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۰۳
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است

درود بر ایرانیان.
ببخشید از کجا کیفهمیم که سایت سندباکس شده؟آیا وب سایتی هست که چک کنیم ببینیم سندباکس شدیم یا نه؟اینم سایتمه **********************/
مچکرم
یاحق

درود

بهترین کار در دوره ی سند باکس صبر هست
و مدت سندباکس حدود 6 ماه اول راه اندازی وبسایت شماست
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۰۴

سلام
من سایتمو چک کردم پیغام زیر اومد باید چکار کنم؟؟؟
is possibly penalized or sandboxed by google!

سایتی که چک کردید معتبر نیست
گوگل هیچ مرجعی رو در این مورد ارائه نداده
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۰۵
سلام مطلبتون عالی بود !
یه سوال داشتم وقتی سایت تو سندباکس گوگل هست خرید بک لینک کمکی به سایت میکنه ؟ و یا برعکس عمل میکنه ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین !
درود
بستگی به نوع بک لینک هایی که تهیه میکنید داره 
ولی در زمان سندباکس در بخش تولید محتوی فعالیت کنید
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۳
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
سلام
** ***** ** ***** ******* *** ****** **** *در بینش حدود یک ماهیی مطلب نزدم که بعد از اون دوباره ۲ ماهی میشه دارم مطلب میزنم
من تا ۱۰ روز پیش مطالبم با تگ و عنوان صفحه ۴ یا ۵ گوگل بود بعضی هاشون که امیدوار بودم بیاد بالا سایت ولی چند روزی هست نه باتگ میاد بالا نه عنوان
سایتم ۴ ماهه راهاندازی شده
اگه میشه راهنمایی کنید ؟!!!!
درود 
زمانی که برای خروج سایت از سندباکس گوگل مطرح میشه بین ۴ تا ۶ ماه هست که بستگی به سایتتون داره 
در مورد سایت شما تگ و عنوانی که انتخاب کردید رقیب زیادی داره و به طور اصولی باید روی سایت کار بشه
درخواستتون رو با بخش سفارش سئو مطرح کنید تا اطلاعات بیشتری در اختیارتون قرار بگیره 
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۳

باسلام
سایت من الان چند سالی هست که راه اندازی کردم و به گوگل معرفی کردم اما الان یکی دوماهی هست که داشتم رو سئو کار میکردم و چندتا کلمه صفحه پنج قرار گرفت اما به یکباره از چندتا کلمه از نتایج غیب شد و الان حتی تاآخرین صفحه هم نیست واینکه فقط صفحه اصلی سایتم رو حذف کرده و اون کلماتی که با پست هام اومده بودم بالا هنوز سرجاشون هست
الان باید چیکار کنم تا صفحه اصلی سایتم برگرده به نتایج لطفا راهنماییم کنید
باتشکر

درود
سایت شما اسپم شده و بزودی مطالبی هم که در سرچ قرار دارند حذف خواهند شد
در خواست خود را با بخش سفارش سئو مطرح کنید
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۴

سلام
خسته نباشید
اگر بخواهیم به گوگل اعلام کنیم که مشکل وبلاگ ما رفع شده و درخواست خروج از سندباکس یا پنالایز را بدهیم،
از چه طریقی یا ایمیلی باید اقدام کنیم تا زودتر جواب بگیریم؟
چه مدت طول می کشد تا گوگل تغییرات را اعمال کند؟
با سپاس فراوان

درود
سندباکس با پنالتی گوگل کاملا متفاوت هست
دوره ی سندباکس رو همه ی سایت ها باید پشت سر بگذارند
ولی پنالتی یا اسپم شدن سایت شما از نظر گوگل زمانی اتفاق می افتد که سایت شما مرتکب تخلف شده باشد
در دوره ی سندباکس باید صبر کنید و به تولید محتوی بپردازید
در مورد اسپم ابتدا باید بدونید که چرا سایت شما اسپم شده و سپس از گوگل وبمستر اقدام کنید
موفق باشید
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۴
سلام
ممنون از مطالب مفیدتون
یه سوال
من یه ماهی هست وبلاگی زده ام.
دقیقا همینجور که گفتین،اومد صفحه اول گوگل.
اما دو هفته ای هست یهو میاد صفحه اول ، باز دوباره پرت میشه صفحه هشتم نهم و باز دوباره ….
حالا تو این مدت من باید چیکار کنم؟
به آپدیت وبلاگ ادامه بدهم؟
دیگه نکته ای هست؟
لطفا درباره این دوره بعد از گرفتار شدن در سندباکس بیشتر توضیح بدین که باید چیکارا کنیم؟
مرسی
درود
به تولید محتوی ادامه بدهید و دلسرد نشوید
پس از مدتی سایت شما رتبه ای ثابت بدست خواهد اورد
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۵

قبلا کامنت داده بودم تایید نشد بازم سوالم رو مطرح میکنم.
سایت من ۲ ماه هست تاسیس شده و طی این ۲ ماه به طور منظر هر ۳ ساعت یک بار ابدیت شده.
اما تا الان هنوز یک ورودی از گوگل نداشتر دلیلش چیه؟
لااقل چند تا وردی باید میومد سایت های قبلیم اینجوری نبودن.مطالب کپی نیست به نظر شما مشکل از چیه؟قالب هم سئو شده ولی هنوز موندم که با این وضعیت عالی سرعت سایت و سئوی قالب و ابدیت بسیار منظم سایت الا وضعیت درست میشه ؟چیکار باید کنم؟فقط صبر؟مرسی

درود
نظر شما به بخش سفارش سئو ارجاع داده شد


پاسخ :

برای مطالب ارسالی کلمه ی کلیدی و برای سایت توضیحات و کلمه کلیدی تعیین کنید
تگ های سایت رو بهبود بخشید
سرعت لود قالب بسیار پایین است


۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۶

سلام
سایتم و تازه راه اندازی کردم
بعد از طراحی قالب برای سایت و شروع انتشار مطالب متوجه حضور سایت در سندباکس شدم!
لطفا بفرمایید برای خروج سایت از سند باکس تنها آپدیت به موقع و منظم لازمه؟
امیدی هست و یا بیخیال این دامنه شوم؟

درود
همنطور که گفتم سندباکس همیشه فرصتیست برای بزرگ شدن
فعالیت شما در زمان سندباکس باعث رتبه دهی شما پس از این دوره میشود
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۶

من هم یک ساله دارم با گوگل دست و پنچه نرم میکنم نه من کوتا میام نه گوگل

هستم تا آخرش یا من گوگل رو میکشم یا اون منو

درود 
سایت شما توسط گوگل شناسایی شده ولی رتبه پایینی در کلمه های انتخابی دارد
پنالتی یا سندباکس هم نیست
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۷

سلام
من یه سایت زدم ۱۰ روز ازش میگذره تقریبا زیاد هم بک لینک براش گرفتم و تو هفته اول تو اون کلمه خیلی خوب اومدم بالا و در صفحه دوم رسیدم اما یکمرتبه محو شدم از گوگل,وقتی آدرس کامل سایتم را میزنم تو گوگل هنوز هستم ولی واسه اون کلمه نیستم … در ضمن در یه سایت جک کردم گفته بود پنالتی شدم… به نظرتون من صبر کنم یا دامنه جدید بخرم و بک لینک براش نگیرم که اینجوری نشه
ممنون از مطالب فوق العادتون

درود
درسته سایت شما توسط گوگل اسپم شده به دلیل استفاده از بک لینک که نوعی تقلب محسوب میشه
درخواستتون رو با بخش سفارش سئو مطرح کنید
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۷

جالب بود

۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۸
متاسفانه سایت ۸ ساله من دچار این مشکل شده
و با گذشت ۷ ماه
هنوز از این وضعیت خارج نشده
ممنون میشم راه حلی هم برای فرار از این مشکل ارائه بدین
درود 
با توجه به عمر دامنه شما , درسندباکس گوگل نیستید همینطور توسط گوگل اسپم هم نشدید 
دلیل این که در کلمه های کلیدی و عنوان ضعیف هستید اینه که پارامترهای سئو در وبسایت شما رعایت نشده 
برای اطلاعات بیشتر با بخش سفارش سئو در ارتباط باشید
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۸
مطلب خیلی عالیی بود!!
حتی برای من اتفاق افتاده که سایت کلا از صفحه های جستجوی گوگل حذف میشه و بعد از حداکثر یک روز دوباره به جای اصلی خودش بر می گرده!!
البته این برای سایت با رتبه های پایین اتفاق می افته!!
درود
این مورد در سندباکس گوگل طبیعیست
ولی در مورد سایت های با رتبه ی پایین این مطلب صدق نمیکنه
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۱۹

سلام
یکی از سایت های تازه تاسیس من دچار همین مشکل شد و مجبور شدم سایت رو تعطیل کنم.

درود
تعطیلی سایت اشتباه ترین تصمیمی هست که مدیر سایت میتونه بگیره 
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۰
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است

سلام
**** ***** مدتی هست سایت من خیلی خوب ایندکس میکنه مطالب رو حتی کمتر از نیم ساعت یه مطلب جدیدم ایندکس میشه ولی توی نتایج نیستش . اوایل توی صفحه اول نتایج جستجو میبودم با مطالب سایتم الان رفته برای خودش ؟ چه جوری میشه سایت رو از گوگل سندباکس خارج کرد ؟ با یکی از سایت های مربوطه هم تست کردم دیدم سایتم در جایگاه ۱۰۲ گوگل سندباکس قرار داره
بک لینک های زیادی به سایتم گرفته شده …
با تشکر

درود
راهی برای خروج از سندباکس نیست جز صبر کردن تا زمانی که گوگل شما رو خارج کنه

۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۱

عجب ۲ روزه ما کامنت گذاشتیم ام هنوز تایید نشده البته شاید هم اسپم شده فقط تشکر و تمجید ها تایید میشن اوکی ممنون فیض بردم

هه

درود
نظرات توهین امیز و مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران تایید نمیشوند
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۲
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
ا سلام:
این مطلبی در مورد penalises هست که این روز ها دامن گیر بسیاری از سایت میشود.
********************************************************************
پیروز باشید
درود
لینک شما حذف شد
در این مورد مقاله ای ارائه خواهد شد
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۴

پس الگوریتم پنگوئن چیه؟من این ویژگی رو تو الگوریتم پنگوئن خونده بودم…

الگوریتم پنگوئن برای سایت های اسپم هست
ولی سندباکس در مورد همه ی سایت ها صدق میکنه
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۴

مدتی که این حالت پتالیز سندباکس طول میکشه به موضوع فعالیت و کلمات کلیدی هم مربوط میشه؟

توی نظرات قبلی هم گفتم که پنالتی با سندباکس متفاوت هست
پنالتی نوعی جزیمه از طرف گوگل هست و سندباکس نوعی مقدمه برای ورود سایت های تازه تاسیس به جست و جو ها

۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۵

سلام

بهتر هست که کلمه کلیدی برای مطلب کلمه باشه یا عبارت
یا هر دو ؟؟

ممنون

درود
از ترکیب این دو استفاده کنید
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۵
سلام
مطلب جالبی بود
ولی برای من هم چنین اتفاقی افتاده (شبیه)
حالا نمی دونم سندباکس است یا نه ؟
مثلا بعد از ۳۰ صفحه ایندکس دیگه ایندکس نمی کنه ؟
آیا این تاثیر سند باکس است ؟
این مورد در مورد پنالتی گوگل هست که پس از انتشار بی رویه ی مطلب شما رو ورد جریمه قرار میده
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۶

سلام
من یه دامینی جدیدا خریدم که از سایت های با رنک بالا لینک گرفته و رو دامین com سواره
با توجه ب اینکه سایتی الان در حال فعالیته که رو دامین IR سواره هردو دامین هم به هم مرتبط هستند حالا به نظرت com رو پارک کنم یا اینکه ریدایرکتش کنم به IRی که در حال فعالیته؟
یا اینکه کلا سایت رو روی com بندازم و IR رو بهش چارک یا ریدایرکت کنم؟؟؟

درود
شما اگر بخواید اسپم نشید ، دامنه .com رو به دامنه اصلی منتقل کنید
چون اگر دو دامنه همزمان با محتویات یکسان در حال فعالیت باشند یکی از انها یا هر دو جریمه خواهند شد
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۶

عالی بود
یک سوال برام پیش آمد” آیا بعد از گذشت چند ماه که تاثیر سندباکس از بین رفت می توان در کلمات کلیدی جدیدی رتبه گرفت و آیا دوباره سندباکس به سراق سایت می آید؟ “

درود
سندباکس فقط در بدو تولد سایت دامن گیر شماست و پس از ان دیگر تکرار نخواهد شد
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۷

سلام
یه سوال

من در السکا ۴۰۰ لینک داشتم که بیشترش نظرات بود ولی الان به ۳۴۰ رسیده

ایا این لینکها که در السکا از بین رفته در گوگل هم از بین میره و در گوگل این مطلب که در بالا گفتید برای وبلاگ من ایجاد نمیشه؟

درود
نظرات کامنتی تاثیر زیادی در رشد سایت شما نخواهند داشت
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۷

سلام. بابت اطلاع رسانی ممنون
یه سوال داشتم؟
وبسایت من یه ۲ – ۳ ماهی بود که مطالبش خیلی سرع ایندکس میشد (بعد از ۱۰ دقیقه)
ولی الان بعد از ۲ – ۳ روز ایندکش میشه !
میشه دلیلش رو همین سندباکس دونست
من چند بار هم فایل روبوت و فایل نقشه سایت رو ویرایش کردم.
ممنون میشم دلیلش رو بگین ;)

درود
حدود 6 ماه اول این رویه طبیعیست
همینطور شما وقتی فایل نقشه و روبوت رو ویرایش میکنید باید فایل جدید رو به گوگل ارائه بدید
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۷
متاسفانه حدود ۶ماهه که درگیر این موضوع هستم.
با اینکه خلافی از نظر قوانین گوگل و بک لینک و … نکردم متاسفانه مشکل دیده نشدن سایتم در ۳۰ صفحه اول رو دارم.
جالب اینجاس که رنک سایت ۴ــه!
درود
برای این که سایت خود را در لینک اول کلمات مورد نظر خود ببینید با بخش سفارش سئو در تماس باشید
رنک ساتی تاثیر زیادی در رشد سایت نخواهد داشت
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۸
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است

**** *** ***** ** **** ************************
دقیقا من هم این مشکل را دارم ولی هنوز دارم سایتمو منظم اپدیت میکنم ولی متاسفانه هم رتبه را از دست دادم هم از کل نتایج گوگل حذف شدم الان ۲ هفته است سایتم که بعد از ۱ ماه به رتبه های صفحه ۲ رسید یک دفعه از دست دادم فقط ۲ تا از صفحه های من روی صفحه ۲ هستند میشه گفت سایت من هم در همین سند باکس افتاده

درود 
به اپدیت منظم سایتتون ادامه بدید 
این محو شدن از نتایج جست و جو موقت هست و پس از مدتی جایگاه اصلیتون  رو خواهید یافت
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۸
سلام.من تو سایت های مختلف به یکی از category های سایتم لینک دادم.تا یه مدت پیش تو صفحه ۵ بود اما الان کلا نیست….
به همین طریقی که به این دسته لینک دادم به صفحه اصلی و دسته دیگه هم لینک دادم اما اونا حذف نشدن.مشکل از لینک دادن هستش بنظرتون؟disavow انجام بدم؟

درود

اول به طریق دیگه چک کن مثل یک سیستم با یک ای پی دیگه ببین حذف شده دوم چه مدت حذف شده سوم چطوری لینک سازی کرده چهارم روی رنک صفحات دیگه ات تاثیر منفی داشته کیفیت بک لینک های اون صفحه چطوریه دوست داشتی سایتتو بگو بهتر بررسی کنم.

۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۲۹
لینک سازی از فروم ها و نظرات بوده اغلب و یک سری لینک طبیعی که دیگران مطالب رو کپی کردن. در اوایل لینک دادن یعنی حدود 2 ماه پیش -روی 3 کلمه مشاوره تحصیلی (برای صفحه اصلی) – انتخاب رشته ( برای دسته انتخاب رشته)-امریه (برای دسته امریه ) رو شروع کردم به لینک دادن.در ابتدا 2-3 لینک در روز و بعدش نهایتا تعداد 100 لینک از 10 دامنه.اشتباهی که کردم این بود که کلمه انتخاب رشته رو در بعضی دامنه ها به صفحه اصلی هم لینک دادم.حدود 12-13 روز پیش توی کلمات مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته و امریه رشد کردم.اما 5-6 روز قبل توی کلمه انتخاب رشته که صفحه 12 بودم کلا از نتایج حذف شدم. البته وقتی سرچ میکنم انتخاب رشته تو گوگل میاد…. همون موقع که توی انتخاب رشته صفحه 12 بودم توی کلمه انتخاب رشته کنکور صفحه 5 بودم.الان توی انتخاب رشته کنکور صفحه 7 هستم اما با این تفاوت که صفحه اصلی سایت جایگزین شده با category مورد نظر-الان میخوام لینک های انتخاب رشته که به صفحه اصلی دادم رو حذف کنم. کار درستیه؟ یک سایتی بود نظر دادم با انکرتکست انتخاب رشته و به صفحه اصلی اون سایت آخرین نظرات رو میذاره تو سایدبار تمام صفحات.الان چندهزارتا تا لینک نوفالو انتخاب رشته به صفحه اصلی تو همون یک سایت دارم…شاید بخاطر اون هم بوده.. disavow کنم خوبه؟
بنظرم خودتون اگر بک لینک ها رو چک کنید بهتر متوجه بشید قضیه رو. ممنون از شما
درود
 من لینک سازی شما را چک کردم شما اخیرا حدود 80 root domains به سایتتون لینک داده اید که روند غیر تخصصی داشته اید برای انتخاب رشته کنکور احتمالا مشکلی پیش نیومده و در کل بقیه موارد درست است برای انتخاب رشته ام عجله نکنید به نظر بنده مطالب سایت شما تازه است و مطالب سایت هنوز ثبات ندارد و در کل سعی کنید روی صفحه اصلی سرمایه گذاری بیشتر داشته باشید سعی کنید از تگ برچسب کمتر استفاده کنید و از همه مهم تر از لینک های داخل متن به سایت های مرجع معتبر به صورت نوفالو لینک بدهید در مورد اون سایت که نظر داده اید و در تمام صفحات لینک شما است وقتی نظرات جدید داده شود سایت های جدید جایگزین میشود اما به طور کلی روی دامنه اصلی با انکر تکست های که ماهیت یکسانی دارد استفاده کنید و نباید یک روز 80 لینک ایجاد کنید یک روز لینک ایجاد نکنید اگر انتاخب رشته کنکور شما روند رو به رشدی نداشت باز هم باید بررسی شود نظرات اسپم و استفاده از امضا در فروم ها به صورت حجمی جالب نیست باز هم اگه سئوال بود در خدمتیم.
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۳۱
ممنون از وقتی که گذاشتید و پاسختون.
در مورداینکه فرمودید لینک سازی روند غیرتخصصی داره میتونم بدونم از چه لحاظ مشکل داره؟

 ببینید دوست عزیز

یک شبه نمیتوان راه صد ساله رفت نمیشه شما مثلا در عرض یک هفته هر روز 2000 بک لینک ایجاد کنید بعد یک دفعه رها کنید لینک سازی سعی کنید روی کیفیت لینک توجه کنید تا تعداد ان پس باید به مروز زمان اهسته و پیوسته و با کیفیت و مرتبط لینک سازی هدف مند داشته باشید موفق باشید.

۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۳۲
با سلام و خداقوت , مطلب خیلی خوبی بود به موارد جدید برخوردم من جمله اصول کپی کردن و …
یه سوالی هم که برام پیش اومده اینه که با این اوصاف و قوانین لینک دهی خیلی مشکل میشه خصوصا از طریق کامنت گذاشتن جواب نده چون راه ترین راهش همونه دیگه!!پس چطور تبادل لینک کنیم؟!

درود

ممنون لطف داری باعث دلگرمی ما است نظرات دوستان همین مشکل شدن میتونه یک مزیت خوب باشد چرا که هر کسی دیگر نمیتواند لینک سازی کنید تبادل لینک خیلی وقته منسوخ شده است کامنت گذاری هم به صورت اسپم جوابگو نیست اگر میخواهید با لینک سازی رشد کنید سعی کنید از سایت معتبر که لینک های فالو میدهند کمک کنید روش های ایجاد بک لینک مطالعه کنید.

۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۳۳
با سلام، منم تو سئو مشکل دارم. حدود 5 ماهه که سئوی سایتم رو شروع کردم و به صورت مداوم مطلب گذاری کردم، همچنین بک لینک هم دادم. مطالب سایتم هم با استفاده از google keyword planner انتخاب شدند. خودم هم روزانه از گوگل بازدیدش می کنم ولی از صفحه 4 به بالا نمیاد. بازدید کلمه کلیدی مورد نظرم هم ماهیانه حدود 9000 هست. اوایل پیشرفت خوبی داشت حتی بعد از هفته دوم اومد صفحه 5 با این که مطالب کمی داشت و دامنه نو بود. اما از ماه اول به بعد دیگه پیشرفت نداره. البته قابل ذکر است که مطالب سایتم رو از سایتها دیگه برمی دارم و با کمی تغییرات تو سایت خودم میزارم. علت این کار هم اینه که یکی از سایتهای همکار من با مطالب کپی و بدون هیچ تغیری(در واقع همون مطالبی که من گذاشتم اونا هم دارند) موفق شد و اومد لینک اول گوگل. به نظر شما علت این مشکل چیه؟ خودم احساس می کنم مطالب تکراریه ولی خب اون سایتی که گفتم با مطالب کپی پیشرفت کرد و هنوز هم از جاش تکون نخورده. لینک سایت هم گذاشتم.

البته اون سایت که میگم مثل من شروع کرد و بعد از سه چهار ماه به رتبه اول رسید. دامنه اش هم مثل برای منه. آدرسشو براتون نوشتم. البته یک نکته هست. تعداد صفحات ایندکس شدش در گوگل 1700 هست تا که 1300 تا صفحه مربوط به برچسب هست. یعنی به صورت مداوم از انواع برچسبها در مطلبش استفاده کرده و برچسبهای مختلفی برای مطالب انتخاب کرده که من این کار رو به اون شدت انجام ندادم. آیا این میتونه دلیل پیشرفت اون و پسرفت من باشه؟

درود
 اولن رشد یک سایت فقط به تولید محتوا مختص نمیشه و خیلی فاکتور داره از طرفی اون سایتی رو که میگی احتمالا چون سن زیاد وقدرت دامنه خوبی داره گوگل اونو سایت کپی کننده نمیشناسه و چون شما تازه کار هستی گوگل تمرکز روی محتوا و لینک های شما بیشتر و تراست رنک (ضریب اعتماد کمی داری)پس اگر میخوای پیشرفت کنی
1 – مطالب اختصاصی بذار
2-تمرکز موضوعی داشته باش
3- بک لینک های با کیفیت اهسته و پیوسته با ماهیت کلمه کلیدی خودت ایجاد کن
 البته خیلی موارد دیگه هم هست که من به طور کلی راهنماییت کردم
البته میشه گفت مطالب کپی بیشتر روی رشد سایتتون تاثیر گذاشته از طرفی تگ نمیتونه به صورت مستقیم باعث افزایش رتبه سایت شما شود برای توضیحات تکمیلی با بخش سفارش سئو که قرار داده شده تماس بگیرید.
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۳۶

ممنون از توجهتون و پوزش به خاطر ادامه دادن این بحث. الان که بخش search analytic گوگل وبمستر رو بررسی می کردم متوجه شدم که میانگین position سایتم 12 هست. یعنی رکورد دوم صفحه دوم! البته تغیرات داشته و بعضی مواقع صفحه یک هم بوده. impression هم حدود 1000 هست و کلیک هم حدود 120 است. کلمات رو هم بررسی کردم. کلمات مختلفی که برخی از اونها غیر مرتبط و برخی نیز مورد نظر من نبوده ولی توی بخش search analytic آورده شده که هرکدوم بازدیدهای مختلفی دارد. با توجه به این موضوع به نظرم میاد که سایتم از نظر گوگل اسپم یا کپی کننده نیست و اعتبار داره فقط تو کلمات دیگر و نه کلمه مورد نظر من. پس مشکل من مطالب گذاری مرتبط با کلمه کلیدی هست. به نظر شما با این نتایج برداشتم درسته؟ و اگر آره، چکار باید بکنم؟ آیا باید چگالی کلمه مورد نظر رو بیشتر کنم؟

سلام بعضی از مطالبتون کپی محسوب شده اگر میبینید در بعضی مطالب صفحه اول هستید چون کم رقابت یا اصلا مطلبی در موردش نیست
نکته دوم سعی کنید از لینک های داخلی استفاده کنید و تمرکز موضوع داشته باشید سعی کنید در عنوان ها و مطالب از کلمات کلیدی خودتان استفاده کنید اما مهم ترین دلیل اینکه پیشترفت نکرده اید نبوده انکر تکست مناسب در داخل و خارج از سایت است.
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۳۷

سلام، وقتی به صفحه آخر جستجو می رسیم یک لینک با عنوان «جستجو به همراه نتایج حذف شده» وجود داره که وقتی روش کلیک می کنی دوباره جستجو رو انجام میده و نتایج جدیدی به جستجو اضافه می شه. سایتم تازه اومده بود صفحه دوم ولی حالا رفته جزء نتایج حذف شده. همون صفحه دوم ولی در نتایج حذف شده. نمیدونم مشکل چیه و چرا این طور شده. به نظر شما چه مشکلی وجود داره؟

درود 
ادرس سایتتون رو وارد کنید تا برای بررسی به بخش سفارش سئو ارجاع داده بشه
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۳۸

آدرس سایتو نوشتم، برای عبارت «تخلیه چاه» جستجو کردم. سایتم تو صفحه 3 یا چهاره نتایج حذف شده قرار گرفته.

ارجاع شد 
پاسخ کارشناس مسئول سئو : 
لینک های سایت شما بدلیل لینک بلدینگ غیرمجاز توسط گوگل حذف شده , لینک سازی غیرمجاز و انبوه رو متوقف کنید ... پس از مدتی به نتایج اصلی بازخواهید گشت 
موفق باشید
۱۰ بهمن ۹۵ ، ۱۳:۳۸
از کجا فهمیدید لینک سازی زیاد داشتم؟ قبلا هم این طور شده بود، ولی وقتی چندتا مطلب میگذاشتم درست میشد. الان هم میتونم همین کار رو کنم ولی نمیدونم لینک ها رو چکار کنم. بازهم بزارم یا نه؟ لینک ها هم تو بخش نظرات وردپرس سایتهای مختلف اضافه میشه.
درود 
لینک سازی رو متوقف کنید و برای اطلاعات بیشتر با بخش سفارش سئو در ارتباط باشید
۱۶ بهمن ۹۵ ، ۲۱:۳۱
NmluAL kcrzeuiiuexi, [url=http://sxnfluwiekot.com/]sxnfluwiekot[/url], [link=http://thowspbzmytp.com/]thowspbzmytp[/link], http://vmhrokkvuipa.com/
۱۶ بهمن ۹۵ ، ۲۳:۴۸
Si0ROZ dqphzezvjhqd, [url=http://ezkrikucmrmb.com/]ezkrikucmrmb[/url], [link=http://mqugmbepijhi.com/]mqugmbepijhi[/link], http://qtgedyeqmmio.com/
۱۸ بهمن ۹۵ ، ۰۱:۳۳
igoMwH mwftdyawqcko, [url=http://qamznjxjmshc.com/]qamznjxjmshc[/url], [link=http://seoklpzpqpxo.com/]seoklpzpqpxo[/link], http://fdpmhzuabgqn.com/
۱۸ بهمن ۹۵ ، ۰۳:۵۵
7htNVE zsdscxamodrx, [url=http://avwageoloqdg.com/]avwageoloqdg[/url], [link=http://aytkuajxsvoe.com/]aytkuajxsvoe[/link], http://quocpmjciupk.com/
۱۹ بهمن ۹۵ ، ۰۹:۱۲
z2eHcH ldocahrtvfvx, [url=http://ubkzwbchjfmb.com/]ubkzwbchjfmb[/url], [link=http://odnmbirgngqu.com/]odnmbirgngqu[/link], http://xiwxdgtmxeui.com/
۲۴ بهمن ۹۵ ، ۱۹:۰۸
تشکر ... 
۲۲ اسفند ۹۵ ، ۲۱:۴۱
Yeah, that's the tictek, sir or ma'am

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">