همیشه حق محتوا در بین آموزش سئو شاید کمرنگ باشه و همه بیشتر روی روش ها دیگر تمرکز بگذارند و مطلب ارسال کنند اما واقعا محتوا در بهینه سازی سایت چقدر تاثیر دارد به نظر شما چگونه محتوا تولید کنیم تا در صفحه اول قرار بگیریم آیا محتوا فقط متن است یا شامل عکس ویدیو و دانلود هم میشود آیا عکس یا متن به تنهایی محتوای خوبی است انسان را مد نظر قرار دهید یا فقط صرفا برای موتورهای جستجو بنویسیم اگر محتوا ما رتبه نگرفت ناراحت باشیم یا ان را دوباره بسازیم و درخواست بازبینی بدهیم.

1-محتوایی که رتبه ندارند رها نکنید

خیلی وقت های ما بسیار زحمت میکشم و محتوا را با مطالب تخصصی ایجاد میکنیم و بسیار امیدوار هستیم که رتبه بسیار مناسبی را داشته باشد اما چه اتفاقی می افتد مثلا صفحه سوم قرار میگیرد و ما این مطلب را رها میکنیم و سراغ مطلب جدیدی می رویم و همین طور ادامه میدهیم تا مثلا بسیار ایندکس داریم اما نه ورودی داریم نه رتبه چه اتفاقی می افتد همیشه که نباید مطلب شما دقیقا رتبه دار باشند گاهی خیلی باید روی ان دقت کرد و بهینه سازی انجام داد تا رتبه بگیرند یکی از انها بازبینی مطلب است که شما مطالب را تغییر میدهید و به ان اضافه و کم میکنید و درخواست بازبینی میدهید و من بارها با همین روش رتبه گرفته ام و بسیار مهم است پس هیچ چیزی را رها نکنید مخصوصا مطالبی که بسیار محبوب است و شما ان را رها کرده اید حتی اگر مجبور شوید تمام محتوای ان را تغییر دهید.

2-از سایت های دیگر ایده بگیرید اما کپی نگیرید

من بارها وقتی میخواهم مطلبی را جستجو کنم و بخوانم مثلا چند سایت را باز میکنم و شروع به مطالعه میکنم و متوجه میشوم بعضی سایت ها با تغییر مثلا عنوان ها و کلمات اولیه یک مطلب به از سایت های مختلف رتبه اورده اند هم نسبت به ان مطلب بدبین میشوم هم نسبت به سایت پس اگر مطلب میگذارید اختصاصی بگذارید این مورد بسیار دیده میشود به طوری که سایت های مفید باید خیلی بیشتر شوند و سایت ها کپی کردن با تغییر بخشی از محتوا را رها کنند به خاطر هم است که بعضی سایت ها با محتوا رتبه میاورند البته نه کلمات کلیدی با رقابت بالا دلیلش این است که محتوایی بسیار خوبی دارند پس اگر میخواهید حرفه ای تولید محتوا کنید باید مطلب شما اختصاصی باشد حتی من به شما میگویم اگر عکسی که در مطلب به کار میبیرید برای خود سایت باشد چقدر میتواند در موفقیت محتوا شما کمک کند من هم از دی موتورهای جستجو میگویم هم از روش های تولید محتوا عمومی.

3-محتوا زیاد یا محتوا طولانی

خیلی وقت ها دیده میشود مثلا بعضی سایت روزانه تعداد زیادی محتوا تولید میکنند و بر این باورند هستند که هر چقدر مطالب ان ها بیشتر باشد بهتر است یا مثلا بعضی دیگر به حالت افراطی به طولانی بودن مطلب اهمیت میدهند به طور کلی محتوایی که طولانی باشد خوب است اما وقتی که حرفی برای گفتن داشتن باشد و مطالب خسته کننده در ان کم باشد چرا که بازدید کننده بسیار هوشمند است و من حتی بعضی از بازدید کننده را میشناسم که فقط عنوان مطلب را میخوانند چرا چون میدانند این سایت فقط با کلمات بازی میکنند و مثلا برای گفتن یک نکته ده خط مینویسد این نمیتوان یک محتوا موفق باشد پس محتوا طولانی و بیش از اندازه تولید کردن اگر کیفیت نداشته باشد در دراز مدت تاثیر خوبی ندارد و هم کاربر و هم بازدید کننده را به سایت بر نمیگرداند.

4-ترجمه مطالب سایت های بزرگ

در آموزش سئو این مورد یکی از تولید محتوا بسیار زیاد در بین وب مستر ها هست که با ترجمه محتوای سایت های بزرگ مطلب قرار میدهند استفاده از این روش اگر با چند نکته همراه باشد میتواند بسیار مفید باشد نکته اول شاید بارها وارد سایتی شده اید که تمام مطالب ان ترجمه شده است یا مقدار بسیار زیادی از مطالب ان و به طور کلی شما با قلم نویسنده سایت اشنا نشده اید که محتوا ان چه کیفیتی دارد پس استفاده بیش از حد در این روش میتواند اثر معکوس داشته باشد نکته دوم ترجمه باید قابل فهم باشد خیلی وقت ها شما وقتی متن ترجمه شده را در سایت میخوانید نه میفهمید مطلب چه بود نه منظور ان را میفهمید پس مقالات ترجمه شده باید بسیار قابل فهم باشد که میتواند بسیار مفید باشد نکته سوم وقتی مقاله ای را ترجمه میکنید تجربیات خود را در اخر یا اول یا بین ترجمه اضافه کنید در این صورت بازدید کننده یک دید خوبی از مطلب شما میگیرد و این میتواند بسیار مفید باشد که هم از یک سایت مرجع مطلب میگذارید هم تجربیات سیا خود را در متن قرار میدهید.

5-محتوایی حجمی یا با تیتر مناسب

من وقتی وارد سایتی میشوم و مطلبی را میبینم که به طور کلی است به قول معروف حوصله ام نمیشه بخونم اما اگر مثل همین مطلب برای هر کدام بخش تعیین بشود با عنوان مناسب هم میتواند کاربر را جذب کند هم میتواند کاربر ان بخش را که نمیداند مطالعه کند شاید از کل مطالب شما فقط 20 درصد برای ان مفید باشد اگر شما مطالب را به صورت حجمی قرار دهید و مثلا برای هر 10 خط عنوان نگذارید کمی بی ذوقی است و اگر از تیتر های با تگ h2 h3 به خوبی استفاده کنید در اکثرا مواقع تیتر های داخل مطلب هم ایندکس میشود و میتواند برایش شما بسیار مفید باشد چرا که اگر مفهومی تیتر بزنید میتوانید در جستجو های تفضیلی بهتر موفق باشید.

6-تصویر سازی و معنا گرایی


وقتی شما میخواهید محتوایی را تولید کنید اول باید بتوانید ان محتوا را در ذهن خود به خوبی تصویر سازی کنید حتی باید جای مخاطب باشید تا بتوانید سئوالات انها را در مطالب خود پاسخ دهید و از همه مهم تر مطالب شما باید معنا گرایی داشت باشد یعنی فقط روی همان موضوع نباشید اگر درباره محتوا حرف میزنید باید کلمات کلید مرتبط مثل مطلب متن و بقیه را هم استفاده کنید که هم ربات های گوگل و هم بازدید کننده را مجاب کنید که محتوایی شما بسیار خوب و با کیفیت است و میتواند پاسخگوی نیاز کاربر باشد یادتان باشد استفاده از عنوان جذاب و استفاده از تگ های عنوان به صورت درست و استفاده از لینک های مرتبط مناسب را فراموش نکنید بسیار از موارد دیگر هم هست که من در بین مطالب دیگر سایت قرار داده ام موفق باشید

تهیه شده در تیم ایمپورتنت سئو

تعداد نظرات این پست ۹ است ...

۰۶ دی ۹۵ ، ۱۴:۳۳
سلام.ممنون از مطالب خوبتون.
میخواستم بدونم کپی کردن با تغییرات هم باعث کاهش رتبه میشه؟ بعضی مطالب رو نمیشه تولید کرد چون خبر هستند.مثل اخبار سیاسی و اخبار کنکور و .... فقط میشه بعضی کلمات و جملات رو تغییر داد. آیا این تغییرات میتونن مناسب باشن؟ چه میزان تغییرات لازم هست
کپی کردن به هر صورت باعث افت رتبه میشه ولی در سایت های خبری به این صورت عمل میشه که دو دو خبر مشابه هر سایتی که قدرت بالاتری داره در صفحه اول قرار میگیره
۰۶ دی ۹۵ ، ۱۴:۳۳
ایا انتشار مقالات به زبان انگلیسی و لینک دادن با کلید واژه های فارسی ارزش محتوایی دارد
 لینک های داخلی که به زبان همان مقاله خواهد بود
لینکدهی به مقاله با زبان فارسی مشکلی ایجاد نخواهد کرد
۰۶ دی ۹۵ ، ۱۴:۳۵
عالی و به درد بخور بود. من چند ماه بود که خیلی با لینک دادن به منبع مشکل داشتم که با خواندن مطلب شما ، پاسخم را گرفتم. واقعا متشکرم.
خواهش میکنم
ما خواستار پیشرفت سایت شما هستیم
۰۶ دی ۹۵ ، ۱۴:۳۶
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است

سلام و تشکر از سایت خوبتون.
من تو سایتم یه قسمت دارم به عنوان “اخبار” که اخبار مربوط به حوزه ی کاریم رو از چنتا سایت خبرگزاری گلچین میکنم و برای راحتی کاربرای سایتم تو سایت میارم. چون سایت من سایت انجمن صنفی هست. شرکت های عضوم میان به سایت سر میزنن و دوست دارن اخبار حوزه ی کاریمون رو اونجا ببینند. چکار باید کنم که مشمول جریمه نشم؟ کاری که الان دارم میکنم اینه که کل مطلب رو داخل کد blockquote میزارم. و آدرس دقیق اون خبر رو تو ویژگی cite میارم :

و انتهای خود متن هم منبع میزنم و به سایت اصلی اون نوشته لینک میدم. مثلا http://www.shana.ir

اگه راهنمایی کنید که چکار کنم جریمه نشم ممنون میشم.
افزونه yoast رو هم دارم و میتونم اونجا noindex کنم.

نمونه صفحه :
********************

درود
سایت شما بررسی شد
شما با ذکر منبع مطلب و باتوجه به این که مطالب از چند منبع جمع اوری میشوند مشکلی از لحاظ جریمه شدن نخواهید داشت
افزونه ها معمولا زیاد دقیق نیستند ولی yoast یکی از بهترین افزونه ها در زمینه سئو وردپرس هست

۰۶ دی ۹۵ ، ۱۴:۳۸
چگالی کلمات کلیدی چی هستند؟
روش خاصی وجود داره تا بتوانیم بفهمیم چگالی کلمات کلیدی ما چقدر است؟
چطوری باید متنی نوشت که مخاطب جذب کنه؟
عامیانه بدون متن بهتر هست یا کتابی؟

تشکر
درود

منظور از چگالی کلمات کلیدی ترکیب متن و کلمات کلیدی هست و استفاده از کلمات کلیدی بی ربط رو کاملا رد میکند
باید در دوره های مختلف نیاز مخاطب رو بسنجید و بر اساس ان مطلب بنویسید
مطالب شما بهتره که کتابی و رسمی نوشته شوند تا برای تمامی مخاطبان قابل استفاده باشند
سوالهای شما خیلی گسترده هست و باید اصولی پاسخ داده شوند ... مقالات سایت رو دنبال کنید تا به پاسخ سوالاتتون برسید
۰۶ دی ۹۵ ، ۱۴:۳۸
همترین قسمت یک سایت محتوای آن است. زمانی که شما یک محتوای باکیفیت و یکتا داشته باشید مخاطبان زیادی می توانید جذب کنید و ترافیک بالایی بدست بیاورید. در واقع با یک محتوای خوب می توان یک سایت را به عنوان منبع معرفی کرد و در نتیجه به دلیل اعتبار سایت میشه بک لینکهای خوبی گرفت.
از اینکه این مطلب بسیار خوب را گذاشتید از شما سپاسگذارم
درود
امیدوارم مورد استفاده شما و دیگر عزیزان قرار گرفته باشد
۰۶ دی ۹۵ ، ۱۴:۳۹
خیلی ممنون از مطلب جالبتون
کلمات کلیدی تو مقاله باید چگالی خاصی داشته باشه یا هر تعداد که شد خوبه؟
میتوانید برای هر مطلب به طور میانگین تا 10 کلمه کلیدی استفاده کنید
کلمات کلیدی شما باید حداقل دو یا چند بار در مطلب تکرار شده باشند یا مربوط به عنوان و توضیحات اصلی سایت باشند
۰۶ دی ۹۵ ، ۱۴:۳۹
سلام جدا ممنون از مطالب شما بر فرض مثال باید برای سایت باربری و حمل و نقل چطور محتوایی تولید کرد ممنون از راهنمایی شما.
درود 
برای سایت های با محتوی ثابت میتونید در کنار سایت اصلی وبلاگ داشته باشید و مطالب مرتبط رو اونجا قرار بدید 
 مورد زیر هم بسیار توصیه میشه در سایت های با محتوی ثابت
سایت های تگ زنی
بزودی توضیحات تکیمیلی در این مورد منتشر خواهد شد
۰۶ دی ۹۵ ، ۱۴:۴۰
برفرض استاندارد بودن تولیدات محتوا,

اضافه کردن محتوا (با کلمات کلیدی ثابت) در بالارفتن رتبه در نتیجه ی سرچ گوگل موثر تر هست
یا
تغییرات و آپدیت کردم مرتب چند مقاله ی نوشته شده ی موجود؟؟؟

سپاس
تغییرات در مقالات قبلی زیاد به چشم موتور های جست و جو نمی ایند
انتشار مطلب جدید و نو نشان میدهد که سایت شما حرفی برای گفتن دارد
مطالب جدید هیمنطور باعث جذب مخاطب میشوند

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">