این آموزش بدین منظور آماده شده است تا با اطمینان خاطر سیستم مدیریت هاستینگ خود را بروز رسانی نمایید. ما همیشه توصیه می کنیم سیستم WHMCS خود را بروز نگه دارید تا بتوانید از مزایای آخرین نسخه ها و بیشترین کاربرد وکارایی سیستم WHMCS استفاده نمایید. با بکار گیری مراحلی که در این آموزش ارائه شده اند می توانید سیستم WHMCS خود را بدون بروز مشکلی بروز رسانی نمایید.


۱- پشتیبان گیری :

در همین ابتدای کار حتما از تمامی فایل ها و دیتابیس های خود بک آپ بگیرید تا در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل احتمالی بتوانید سیستم whmcs فعلی خود را براحتی بازگردانی کنید .

 

۲-دریافت آخرین ورژن whmcs :

شما برای بروزرسانی whmcs خود به آخرین نسخه منتشر شده توسط شرکت whmcs نیازمند می باشد ، که آخرین نسخه را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید .

دریافت آخرین نسخه whmcs

۳- اکسترکت کردن و انتخاب فایل های جدید

فایل آخرین نسخه whmcs ای را که دریافت کرده اید را در کامیوتر خود اکسترکت کنید .

  • فایل configuration.php.new را delete کنید .

 

۴- زیپ کردن و آپلود فایل :

فایل را زیپ کرده و درون پوشه ای که whmcs نصب کرده اید ، آپلود نمایید . به عنوان مثال در صورتی که whmcs خود را در فولدر (ساب دامین) yourdomain.com/client نصب کرده اید ، قبل از زیپ کردن و آپلود فایل نام فولدر را به client تغییر داده و سپس زیپ و آپلود نمایید .

در صورتی که whmcs شما در ساب دامنه باشد فایل را در Public_html آپلود نمایید .

در صورتی که whmcs شما در public-html نصب باشد باید فایل را در public_html آپلود کرده و پس از اکسترکت در هاست فایل های درون فولدر را به پابلیک هاست انتقال دهید .

  • دقت داشته باشید که در هنگام اکسترکت کردن فایل ها ، در صورت وجود فایل همنام با فایل های موجود در فولدر شما ، اروری را مشاهده می کنید که از شما سوال می کند که : فایل مشابه وجود دارد ، آیا این فایل چایگذین شود ؟
  • شما گذینه replice را انتخاب کنید و بگذارید تا فایل ها جایگذین شوند .

 

۵-چک کردن فایل ها :

۵-الف : آدرس قبلی مدیریت whmcs شما حتما باید admin/ باشد ، در صورتی که آن را بنا به دلایل امنیتی تغییر داده اید ، باید حتما آدرس مدیریت را به admin تغییر دهید .

( ضمیمه : برای تغییر و بازگدانی نام پوشه ، ابتدا پوشه مدیریت در هاست را rename کرده و آن را به admin تغییر دهید . سپس در قایل configuration.php به دنبال کد زیر بگردید و آن را پاک کنید :

$customadminpath = “newname”;

در تکه کد بالا به جای عبارت newnams نام فولدر ادمین شما نوشته شده است . )

۵-ب : درصورتی که از قالب اختصاصی برای ناحیه کاربری استفاده می کنید ، دقت داشته باشید که نام پوسته با نام پوسته هایی که در قالب بصورت پیشفرض موجود می باشد یکی نباشد .

(ضمیمه : این پوسته ها را می توانید در فولدر templates مشاهده نمایید . )

۵-پ : در صورتی که برای سیستم مدیریت خود از پوسته اختصاصی استفاده می کنید ، دقت داشته باشید که نام پوسته با نام پوسته هایی که در قالب بصورت پیشفرض موجود می باشد یکی نباشد .

(ضمیمه : این پوسته ها را می توانید در فولدر admin/templates مشاهده نمایید . )

۵-ت : چک کردن پوشه های attachments و downloads و templates_c :

برای امنیت بیشتر اطلاعات whmcs یکی از اقداماتی که صورت میگیرد انتقال پوشه های attachments و downloads و templates_c به قبل از public_html و ایجاد و تعیین مسیر آنها در Home هاست یا سرور شما می باشد . برای آپدیت ما نیاز داریم تا این فایل ها به حالت پیشفرض برگردانده شوند . برای اینکه ببینیم آیا این فایل ها تغییر مسیر داده شده اند یا نه به فایل configuration.phpp مراجعه کنید و به دنبال تکه کد زیر بگردید :

$templates_compiledir = “/home/username/newnametemplates_c/”;
$attachments_dir = “/home/username/newnameattachments/”;
$downloads_dir = “/home/username/newnamedownloads/”;

در صورتی که کد بالا را در فایل کانفینگ مشاهده کردید بدانید که فایل های شما تغییر مسیر داده شده اند و باید آنها را به آدرس اصلی نصب ، یعنی همانجایی که فایل کانفیگ قرار دارد انتقال داد و تکه کد بالا را حذف نمود .

اما در صورتی که کد بالا را مشاهده نکردید بدانید فایل ها در همان مسیر قابل مشاهده هستند .

اطلاعات تکمیلی : /home/username/newnametemplates : در این آدرس نمونه کلمه username یوزرنیم هاست یا سرور شما و کلمه newnametemplates نام جدید فایل templates های شما می باشد . که باید همه با آدرس و اسم قبلی باز گردانده شوند .

 

۵-ث : چک کردن پوشه cron :

یکی از اقدامات دیگری که برای امنیت انجام می شود انتقال پوشه cron در whmcs می باشد . برای چک کردن این مورد در فایل configuration.php به دنبال کد زیر بگردید :

$whmcspath = ‘/home/username/public_html/whmcs/’;

در صورتی که کد بالا را در فایل کانفینگ مشاهده کردید بدانید که فایل های شما تغییر مسیر داده شده اند و باید آنها را به آدرس اصلی نصب ، یعنی همانجایی که فایل کانفیگ قرار دارد انتقال داد و تکه کد بالا را حذف نمود .

 

۶- رفتن به حالت نصب و آپدیت :

در آدرسی که قصد آپدیت و بروزرسانی whmcs خود را دارید به آدرس نصب بروید ، بعنوان مثال :

yourdomain.com/install

در این صفحه مراحل نصب و آپدیت whmcs برای شما باز می شود که پس از وارد کردن لایسنس و اطلاعات تکمیلی ( تمامی یوزر نیم و پسورد های ادمین ، یوزرنیم و پسوردهای قبلی می باشد که در whmcs قدیمی استفاده می کردید ) whmcs شما با موفقیت به پایان میرسه !

اخطار :

  • درصورتی که پیغام خطایی مشاهده کردید تمام موارد بالا را مجددا برسی نمایید .
  • محتویات فایل configuration.php به دقت و حساسیت تمام ادیت کنید .
  • پس از نصب آپدیت و بروزرسانی whmcs حتما فایل install را از هاست خود حذف کنید .

 

توجه : این آموزش برای نسخه های نال شده نیز تفاوتی ندارد و به همین روش انجام می شود.

تعداد نظرات این پست ۰ است ...

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">